Yazılıma Girişte Algoritmanın Önemi

Nil DUMAN

Merhaba ben Nil! 1999 yılında İstanbul'da doğdum. Kabataş Erkek Lisesi Dönem 18 mezunuyum, şu anda da Bursa Teknik Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum, üçüncü sınıftayım. TekniKafa'nın kurucularından biri olarak mühendislik, yazılım gibi ilgi alanlarım hakkında öğrendiğim bilgileri sizlere aktarmaya ve üretilen diğer içeriklerin de editörlüğünü yapmaya çalışacağım. Şimdiden iyi okumalar!

Bunları da beğenebilirsiniz...

20 Responses

 1. Elif Sinem Yıldız dedi ki:

  Çok aydınlatıcı ve faydalı bir yazı olmuş emeğiniz için teşekkürler.

 2. Elif Gezen dedi ki:

  Konuyla ilgili ön bilgisi olmayan kişilerin bile çok rahat anlayabileceği bir yazı olmuş, ellerinize sağlık!

 3. Kübra dedi ki:

  Okunuşu ve anlaması kolay ve öğretici bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Yazılarınızın devamının gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

 4. Bahadır Aksakal dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş , emeğinize sağlık

 5. Ceren dedi ki:

  Süper bir yazı olmuş. Çıkacak yazıları takipte kalacağım.

  • Nil Duman dedi ki:

   Instagram hesabımızı takip ederseniz yeni çıkanlara daha çabuk erişim sağlayabilirsiniz. Yorumunuz için teşekkür ederim 🙂

 6. Elif Zülal Esmen dedi ki:

  Yazılıma ilgi duyup nereden başlayacağını bilmeyenlerin kesinlikle okuması gereken bir giriş yazısı. Böyle güzel ve sade bir dille yazılmış kaynaklara ihtiyacımız var.

  • Nil Duman dedi ki:

   Çok teşekkkür ederiz. Biz de olabildiğince Türkçe kaynak üretmek ve en doğru şekilde bilgi aktarımını sağlamayı amaçlıyoruz.

 7. zeynep evli dedi ki:

  Çok bilgilendirici ve konu hakkında aydınlatıcı bir metin olmuş. Elinize sağlık.

 8. Merve Okyay dedi ki:

  Gerek bilgisayar/yazılım mühendisliği bölümlerine yeni başlayan öğrenciler olsun, gerek kendince kodlamaya başlamış insanlar gerekse alanla hiç ilgili olmayan insanlar olsun pek çok kişinin karıştırdığı kavramlardır kodlama ve algoritma. Yazınız, verdiğiniz örnekler hemen herkes için gayet net ve anlaşılır olmuş, tebrik ederim!

  • Nil Duman dedi ki:

   Detaylı yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Olumlu dönütler bizi de daha fazla yazmaya teşvik ediyor :))

 9. Elif Acar dedi ki:

  Bir tıp öğrencisi olarak konuyla ilgili herhangi bir ön bilgiye sahip olmaksızın rahatça anlamamı sağladığınız için teşekkürler! Önemli detayları atlamaksızın konuyu basitleştirmenizden çok etkilendiğimi belirtmeliyim. Yazılım dendiğinde kafada beliren sorulardan yola çıkarak hazırlanmış bu aydınlatıcı yazınız gibi daha nicelerini okumak dileğiyle…

  • Nil Duman dedi ki:

   Mühendilik okumadığınız halde yazımızın ilginizi çekmesinden çok mutluyuz. Az çok bir şeyler katabildiysek ne mutlu bize 🙂

 10. Mehmetcan Dalmazgil dedi ki:

  Programlama’nın temeli ve en önemli yapıtaşı olan Algoritma mantığını sade ve anlaşılır bir dille açıklamışsınız. Bu şekildeki yazılar yazılıma yeni başlayanlar için çok önem arz ediyor. Elinize Sağlık.

  • Nil Duman dedi ki:

   Değerlendirmeniz için çok teşekkür ederiz. Başka bir yazımızda görüşmek üzere 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir